نصیحت

پس از تولد نوزاد، باید در انتظار جلسات نصیحت‌کنندگان باشید که طریقه مراقبت از نوزاد را به شما می آموزند. سیل توصیه‏ ها و نصیحت ‏هاى ناخواسته زمانى بر سر پدر و مادر فرود مى‏آید که دوره‏اى سخت و ضربه‏ پذیر را مى‏گذرانند. در اولین ماه تجربه، اعتمادبه‏ نفس هر مادرى متزلزل مى‏شود. براى شنیدن اخطارهایى از قبیل:
«شما او را لوس مى‏کنید»،
«شما او را خیلى بغل مى‏کنید»،
«بگذار هر چه مى‏خواهد گریه کند» و از این قبیل خود را آماده سازید.

نوزاد متعلق به شماست نه دیگران!
براى ایجاد هماهنگى کامل با کودک باید روش زندگى خود را با نیازها و خلق و خوى تازه وارد کاملاً تطبیق دهیم. قطعاً روش زندگى شما با نصیحت‌کنندگان متفاوت است. شخصیت شما مطمئناً با شخصیت نصیحت‏گو تفاوت زیادى دارد و کودک شما هم طبیعتاً با کودک شخص نصیحت‌کننده فرق دارد.

 کتاب‏ها نیز عدم وابستگى را تبلیغ مى‏کردند. در آن دوران (در جوامع غربى) نوزادان به محض تولد از سینه مادر و خوابیدن کنار مادر محروم مى‏شدند. در سال‏هاى بین ۱۳۶۰ و ۱۳۷۰ روش پرورش کودکان کاملاً برعکس بود به طورى که مى‏توان آن سال‏ها را «دوران وابستگى» نامید. در حال حاضر مادران بیشتر به خود متکى هستند. بررسى‏ها نشان داده است که از نظر اخلاقى عدم وابستگى به نفع مادر و فرزند نیست. امروزه پدر و مادرها بیشتر مطالعه مى‏کنند و آمادگى بیشترى دارند و در انتخاب پرستار کودک و مشاور دقیق‏تر هستند

/ 0 نظر / 18 بازدید